• Gıda Sınıfı Emülgatör GML Gliserol Monolaurat Süt ve süt ürünleri için
  • Gıda Sınıfı Emülgatör GML Gliserol Monolaurat Süt ve süt ürünleri için
  • Gıda Sınıfı Emülgatör GML Gliserol Monolaurat Süt ve süt ürünleri için
Gıda Sınıfı Emülgatör GML Gliserol Monolaurat Süt ve süt ürünleri için

Gıda Sınıfı Emülgatör GML Gliserol Monolaurat Süt ve süt ürünleri için

Ürün ayrıntıları:

Menşe yeri: Çin
Marka adı: CARDLO
Sertifika: ISO, SGS
Model numarası: GML

Ödeme & teslimat koşulları:

Min sipariş miktarı: 1 MT
Fiyat: Negotiate
Ambalaj bilgileri: 25 kg / torba
Teslim süresi: 7-10 iş günü
Ödeme koşulları: L / C, T / T
Yetenek temini: Aylık 3000MT
En iyi fiyat İletişim

Detay Bilgi

kullanım: Gıda emülgatör Uygulama alanı: Et, tatlandırıcı, fasulye ürünleri, un ürünleri, fırıncılık, doldurma ve baharatlı yiyecekler vb.
Ürün adı: Gliserol Monolaurat (GML) Raf ömrü: 24 ay
Vurgulamak:

Süt için GML Gliserol Monolaurat

,

Gıda Sınıfı Emülgatör Gliserol Monolaurat

,

Gıda Emülgatörü Gliserol Monolaurat

Ürün Açıklaması

Gıda Sınıfı Emülgatör GML Gliserol Monolaurat Süt ve süt ürünleri için

 

Gliserol Monolaurat (GML)

Dodekanoik asit monogliserit olarak da bilinen Gliserol Monolaurat (GML), anne sütünde, hindistancevizi yağında ve Amerikan sylvestrisinde doğal olarak bulunan esterofilik noniyonik bir yüzey aktif maddedir.Gıda emülgatörünün HLB değeri 5,2'dir ve emülsiyonlaştırma ve antiseptik olmak üzere ikili işlevlere sahip güvenli, verimli ve geniş spektrumlu bir bakteriyostatik maddedir.

 

Özellikleri:
Gliserol Monolaurat'ın en büyük avantajı "koruyucu değil, koruyucudan daha iyidir".Genellikle pH 4 ~ 8 aralığındaki pH değişiklikleri nedeniyle antibakteriyel etkisi değişmez. çoklu virüsler ve protozoa.Gıda ve sağlık bakım ürünlerinde gelişmiş bağışıklık fonksiyonuna sahip yeni bir fonksiyonel faktör olarak Gliserol Monolaurat, özellikle yem endüstrisinde geniş uygulama beklentilerine sahiptir.α-GML, örneğin Mavi Kulak Hastalığı ve Afrika Domuz Ateşi gibi virüsün replikasyonu ve yayılması üzerinde önemli bir inhibitör etkiye sahiptir.Ve kümes hayvanı yemine eklemek, büyüme performansını artıracaktır.

 

GlyceroI Monolaurate (GML) Uygulaması gıda ürünlerinde

GlyceroI Monolaurate (GML) yaygın olarak kullanılmaktadır. benn Mikrobiyal kontaminasyona duyarlı süt ve süt ürünleri.Bozulma mikroorganizmaları esas olarak laktik asit bakterileri, döteryumlu bakteriler, lipolitik bakteriler, mayalar ve küfleri içerir.Mikroorganizmalar başlıca Mycobacterium tuberculosis, Brucella, Staphylococcus aureus, Salmonella, Bacillus anthracis ve Yersinia enterocolitica'dır.Stecchini vb. Parmesan peynirini tedavi etmek için GML'yi laktik asitle emprenye ederek tedavi etti ve 5 °C'de vakum altında peynirde mononükleer hiperplaziyi önemli ölçüde inhibe etti.

Özel bakterilerin büyümesi ve üremesi raf ömrünü 12 güne kadar uzattı.Nisin ve laktoperoksidaz sistemi ile birlikte GML, Escherichia coli 0157:H7 ve Staphylococcus aureus'u inhibe edebilir ve EDTA ile kombinasyon, sütte bozulmaya neden olan mikroorganizmaların büyümesini ve üremesini önemli ölçüde engelleyebilir.Raf ömrünü uzatın ve sütün güvenliğini artırın.

 

Gıda Sınıfı Emülgatör GML Gliserol Monolaurat Süt ve süt ürünleri için 0

 

Fırınlanmış ürünlerde GlyceroI Monolaurate (GML) uygulaması

Çok çeşitli unlu mamuller var.Ürünlerin çoğu ağır Sugar Heavy Oil içerir.Oksitlenmesi ve bozulması kolaydır ve yüksek nem içeriği ve zengin besinler, küf gelişimi ve üremesi için doğal ortam sağlar.Yapılan araştırmalar, küfün pişmiş ürünlerin küflenmesine ve bozulmasına neden olan en önemli mikroorganizma olduğunu ve bunun sadece büyük ekonomik kayıplara değil, aynı zamanda küflere ve hatta insan sağlığını etkileyen toksik ikincil metabolitlere (mikotoksinler) yol açabileceğini göstermiştir, bu nedenle koruyucu kullanın. kalıpları kontrol etmek için.Büyüme ve üreme, fırınlanmış ürünlerin güvenliğini ve beslenmesini korumak için çok önemlidir.GML'nin Penicillium chrysogenum, Penicillium chrysogenum, Penicillium, Monascus gibi ekmekle boyanmış filamentli mantarlar ve Aspergillus niger, Penicillium sinensis ve Penicillium jensei gibi yaygın filamentli mantarlar üzerinde belirli bir inhibitör etkisi vardır.Aynı zamanda, GML mikroemülsiyonu, ay kekinin 30 ° C'lik sabit sıcaklık altında 40 gün boyunca küflenmeden saklanmasını sağlayabilir.

 

Gıda Sınıfı Emülgatör GML Gliserol Monolaurat Süt ve süt ürünleri için 1

 

GlyceroI Monolaurate (GML) Uygulaması et ve et ürünlerinde

Et ve et ürünleri protein açısından zengindir, yüksek nem içeriğine sahiptir, depolama ortamı sıkıdır ve mikrobiyal etkilere karşı oldukça hassastır ve ürün bozulmasına neden olur.Ana patojenik mikroorganizmalar Pseudomonas ve sıcak ölü halkalardır.Bakteriler, laktik asit bakterileri, Escherichia coli ve Listeria monocytogenes.GML, Lactobacillus curacae, Lactobacillus sakei, Leuconostoc mezogenes, Rhizoctonia solani gibi yaygın et bozulmasına neden olan mikroorganizmaları, Escherichia coli Bacteria 0157: H7 ve Listeria monocytogenes gibi patojenik mikroorganizmaları engellemek için öjenol ve sodyum sitrat ile birleştirilebilir.GML'nin düşük tuzlu, ticari steril sığır sosisli sandviçlerine uygulanması, GML'nin Listeria monocytogenes proliferasyonunu önemli ölçüde azaltabildiği ve peroksidaz sistemi ile birleştirmenin Staphylococcus aureus üzerindeki inhibitör etkisini önemli ölçüde artırabildiği bulundu, ancak tek başına peroksidaz sistemi ile karşılaştırıldığında E. coli üzerindeki inhibitör etki, bileşimden sonra önemli ölçüde artmadı.Kavrulmuş sığır etine GML uygulandı.Çalışmalar, depolamadan önceki 3 hafta içinde toplam psikrofilik bakteri, mezofilik bakteri ve koloni sayısının sodyum laktattan daha iyi olduğunu, ancak uzun süreli inhibisyonunun olmadığını göstermiştir.GML ve laktik asit kombinasyonu, soğutulmuş etin raf ömrünü 9 güne kadar uzatabilir.Sodyum dehidroasetat ile kombinasyon, düşük sıcaklıktaki et ürünlerinin raf ömrünü 5 güne kadar uzatabilir.

 

Gıda Sınıfı Emülgatör GML Gliserol Monolaurat Süt ve süt ürünleri için 2

 

GlyceroI Monolaurate (GML) Uygulaması unlu gıdalar ve buğday unu ürünlerinde

GML yağa benzer, çoğunlukla kristal veya kristal formdadır, çözünür bir kompleks oluşturmak için nişasta ile etkileşime girer, amilozun yaşlanmasını engeller, yağlar ve proteinlerle etkileşime girer, bir kompleks oluşturur.

gıdaların işleme özellikleri ve aynı zamanda GML ayrıca gıdaların raf ömrünü önemli ölçüde uzatabilen ve gıdaların güvenliğini artırabilen mükemmel antibakteriyel aktiviteye sahiptir.Bu nedenle GML, unlu gıda ve buğday unu gıda ürünlerinin işlenmesinde özel bir öneme sahiptir.GML'nin sitrik asit ve sodyum dehidroasetat ile kombinasyonu, vakumlu paketlenmiş su değirmeni pirinç kekinin raf ömrünü orijinal 37 ° C'den aynı koşullar altında 7 gün boyunca 25 günden fazla uzatabilir ve sertleşmesini geciktirebilir. pirinç keki ve pirinç kekinin esnekliğini artırın.Damak zevki.GML ve sodyum dehidroasetat birleştirildi ve yapışkan pirinç keki grubuna uygulandı.30 °C koşul altında 12 gün boyunca küf oluşumu gibi bozulmalar olmamıştır.GML'nin eriştelerde koruyucu etkisi yoktur, ancak GML mikroemülsiyonunun kullanımı raf ömrünü 4 günden en az 10 güne kadar uzatabilir.

 

Bu ürün hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorum
İlgileniyorum Gıda Sınıfı Emülgatör GML Gliserol Monolaurat Süt ve süt ürünleri için bana tür, boyut, miktar, malzeme gibi daha fazla ayrıntı gönderebilir misiniz
Teşekkürler!
Cevabını bekliyorum.